World of bottles 500 ml glass bottle 'Lotto', opening: cork
Article number : 100027900
500 ml glass bottle 'Lotto', opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
€2.83
20
€2.76
2%
50
€2.68
5%
100
€2.61
7%
200
€2.30
18%
406
€2.22
21%
609
€2.13
24%
1.218
€2.07
26%
No selection
Total: €2.83 €2.83
Your saving*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
Our 500ml clear glass bottle 'Lotto' is not only suitable for liqueurs and spirits. In an appealing design, it also ideal for essences, oil, juice or cidre.
| Country Of Manufacture | Italy |
|---|---|
| Diameter - Outside | 80,4 mm |
| Height | 188 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 550 , 556 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 516 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Our 500ml clear glass bottle 'Lotto' is not only suitable for liqueurs and spirits. In an appealing design, it also ideal for essences, oil, juice or cidre.
| Country Of Manufacture | Italy |
|---|---|
| Diameter - Outside | 80,4 mm |
| Height | 188 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 550 , 556 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 516 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.





















