Westmark Pourer Inox velvet collar, stainless steel, silver
Article number : 100018520
Pourer Inox velvet collar, stainless steel, silver
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
€5.61
10
€5.44
3%
20
€5.27
6%
50
€5.16
8%
100
€4.22
24%
200
€4.06
27%
No selection
Total: €5.61 €5.61
Your saving*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
Spout 'Fine Flow' made of stainless steel and black poly cork for particularly precise dosing of liquids.
Suitable for bottle openings from 17.0 to 20.0 mm.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 29 mm |
| Height | 102 mm |
| Material | Stainless steel |
| Weight | 10 g |
| Colour | Silver |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Westmark GmbH, Bielefelder Str. 125, 57368 Lennestadt-Elspe, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Spout 'Fine Flow' made of stainless steel and black poly cork for particularly precise dosing of liquids.
Suitable for bottle openings from 17.0 to 20.0 mm.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 29 mm |
| Height | 102 mm |
| Material | Stainless steel |
| Weight | 10 g |
| Colour | Silver |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Westmark GmbH, Bielefelder Str. 125, 57368 Lennestadt-Elspe, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.











