Westmark Jet pour spout, PE plastic, blue
Article number : 100018480
Jet pour spout, PE plastic, blue
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
€1.34
10
€1.30
2%
20
€1.26
5%
50
€1.23
8%
100
€1.01
24%
200
€0.96
28%
No selection
Total: €1.34 €1.34
Your saving*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
Blue bottle pourer 'Pour' made of soft plastic for dosing your liqueurs and spirits.
Suitable for bottle openings from 17.5 to 20.5 mm.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 31 mm |
| Height | 65 mm |
| Material | PE |
| Weight | 9 g |
| Colour | Blue |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Westmark GmbH, Bielefelder Str. 125, 57368 Lennestadt-Elspe, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Blue bottle pourer 'Pour' made of soft plastic for dosing your liqueurs and spirits.
Suitable for bottle openings from 17.5 to 20.5 mm.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 31 mm |
| Height | 65 mm |
| Material | PE |
| Weight | 9 g |
| Colour | Blue |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Westmark GmbH, Bielefelder Str. 125, 57368 Lennestadt-Elspe, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.










