World of bottles Tin label 'Herbs', square, metal, silver
Article number : 100005190
Tin label 'Herbs', square, metal, silver
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
€1.90
10
€1.83
3%
20
€1.79
5%
50
€1.74
8%
100
€1.42
25%
200
€1.38
27%
500
€1.32
30%
No selection
Total: €1.90 €1.90
Your saving*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
Metal set 'herbs' rectangular, self -adhesive and flexible label, which is liable on glass and almost all other materials. Ideally suited for herbal liqueur, herbal schnapps, soothing tinctures and everything that has to do with herbs!
| Broad | 50 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | France |
| Height | 1 mm |
| Material | Tin |
| Weight | 3 g |
| Colour | Silver |
| Form - Base Area | Square |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Metal set 'herbs' rectangular, self -adhesive and flexible label, which is liable on glass and almost all other materials. Ideally suited for herbal liqueur, herbal schnapps, soothing tinctures and everything that has to do with herbs!
| Broad | 50 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | France |
| Height | 1 mm |
| Material | Tin |
| Weight | 3 g |
| Colour | Silver |
| Form - Base Area | Square |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.



















