World of bottles Shrink capsule 32x41, PVC plastic, champagne
Article number : 100006080
Shrink capsule 32x41, PVC plastic, champagne
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
€0.33
10
€0.32
3%
20
€0.30
9%
100
€0.29
12%
200
€0.25
24%
500
€0.23
30%
No selection
Total: €0.33 €0.33
Your saving*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
The shrink capsule with the diameter of 32 mm in champagne colors with sampling tape, consisting of thermoplasted film, shrinks around the bottle neck. For the completion of your wine bottles.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 31,3 mm |
| Height | 40 mm |
| Material | PVC |
| Weight | 1 g |
| Colour | White |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The shrink capsule with the diameter of 32 mm in champagne colors with sampling tape, consisting of thermoplasted film, shrinks around the bottle neck. For the completion of your wine bottles.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 31,3 mm |
| Height | 40 mm |
| Material | PVC |
| Weight | 1 g |
| Colour | White |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.





















