World of bottles 30 ml jar 'Brown Line', glass, brown, opening: screw cap

Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
| Country Of Manufacture | United Kingdom |
|---|---|
| Diameter - Outside | 39,7 mm |
| Height | 46,8 mm |
| Material | Brown glass |
| Printable | yes |
| Volume | 30 ml |
| Weight | 46 g |
| Colour | Brown |
| Volume - Full Border | 36 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
1 review
4 February 2025 11:53
Ideal für Cremes und Salben!
Ich habe diese braunen Glastiegel für meine selbstgemachten Cremes gekauft. Die Qualität des Glases ist top und der Schraubverschluss schließt sehr gut. Die Lieferung war schnell und alles kam unbeschädigt an. Der Kundenservice war ebenfalls freundlich und kompetent. Sehr empfehlenswert!
| Country Of Manufacture | United Kingdom |
|---|---|
| Diameter - Outside | 39,7 mm |
| Height | 46,8 mm |
| Material | Brown glass |
| Printable | yes |
| Volume | 30 ml |
| Weight | 46 g |
| Colour | Brown |
| Volume - Full Border | 36 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
1 review
4 February 2025 11:53
Ideal für Cremes und Salben!
Ich habe diese braunen Glastiegel für meine selbstgemachten Cremes gekauft. Die Qualität des Glases ist top und der Schraubverschluss schließt sehr gut. Die Lieferung war schnell und alles kam unbeschädigt an. Der Kundenservice war ebenfalls freundlich und kompetent. Sehr empfehlenswert!

*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.






















