Pasabahce 200 ml whisky glass 'Amsterdam', glass
Article number : 100003810
200 ml whisky glass 'Amsterdam', glass
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
€2.16
15
€2.10
2%
30
€2.03
6%
60
€1.99
7%
105
€1.62
25%
200
€1.57
27%
No selection
Total: €2.16 €2.16
Your saving*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
Enjoy your favourite whisky in style with the 200 ml whisky glass 'Amsterdam'. The round design made of clear glass makes every sip a special moment. Perfect for spirits and schnapps – an elegant drinking glass for discerning connoisseurs.
| Country Of Manufacture | Turkey |
|---|---|
| Diameter - Outside | 74 mm |
| Height | 88 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 250 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 240 ml |
| Form - Base Area | Round |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Enjoy your favourite whisky in style with the 200 ml whisky glass 'Amsterdam'. The round design made of clear glass makes every sip a special moment. Perfect for spirits and schnapps – an elegant drinking glass for discerning connoisseurs.
| Country Of Manufacture | Turkey |
|---|---|
| Diameter - Outside | 74 mm |
| Height | 88 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 250 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 240 ml |
| Form - Base Area | Round |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*Discount refers to the saving compared to the single price.
Important: Lids must be ordered separately. Please ensure they have been added to your basket.

