World of bottles 200 ml glass bottle 'Sensatione', rectangular, opening: swing top closure

Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
| Broad | 37 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 139 , 144 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 250 , 274 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 212 ml |
| Form - Base Area | Rectangular |
| Mouth size | Swing top closure (standard narrow) |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
1 review
5 September 2025 06:54
Ottimo acquisto
Non avevo mai acquistato qui ed ero un po scettica ma mi sono ricreduto
Fatte benissimo arrivate in tempi veloci e puntuali imballate molto bene. Consiglio!
| Broad | 37 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 139 , 144 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 250 , 274 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 212 ml |
| Form - Base Area | Rectangular |
| Mouth size | Swing top closure (standard narrow) |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
1 review
5 September 2025 06:54
Ottimo acquisto
Non avevo mai acquistato qui ed ero un po scettica ma mi sono ricreduto
Fatte benissimo arrivate in tempi veloci e puntuali imballate molto bene. Consiglio!
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.






















