World of bottles 200 ml glass bottle 'Sun', opening: cork
Article number : 100020500
200 ml glass bottle 'Sun', opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
€4.49
10
€4.35
3%
20
€4.24
5%
50
€4.12
8%
100
€3.55
20%
200
€3.41
24%
560
€3.29
26%
1.120
€3.16
29%
No selection
Give away sunny greetings with this pretty motif bottle! Our 200ml clear glass bottle 'Sun' is suitable for your liqueurs and other delicacies.
| Broad | 50,5 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 170 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 400 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 210 ml |
| Form - Base Area | Sun |
| Mouth size | ⌀ 16 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Give away sunny greetings with this pretty motif bottle! Our 200ml clear glass bottle 'Sun' is suitable for your liqueurs and other delicacies.
| Broad | 50,5 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 170 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 400 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 210 ml |
| Form - Base Area | Sun |
| Mouth size | ⌀ 16 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.






















